10 Kwietnia 2020
Piątek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Apoloniusz,
Daniel, Ezechiel,
Grodzisław, Henryk,
Makary, Małgorzata,
Michał, Pompejusz
Do końca roku zostało 266 dni.

Menu witryny

Znajdujesz się: Aktualności arrow Grupy parafialne arrow Rycerstwo Niepokalanej
„ Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”  
        / Jan Paweł II/
 
Rycerstwo Niepokalanej Drukuj Poleć znajomemu

Rycerstwo Niepokalanej w naszej parafii

W 1917 roku w Fatimie, trójce dzieci objawiła się Matka Boża. Prosiła Ona w objawieniu o pokutę i modlitwę wynagradzającą przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca. Studiujący w tym czasie w Rzymie Maksymilian Maria Kolbe, wielki czciciel Matki Boskiej, założył Rycerstwo Niepokalanej.
      Przy naszej parafii Rycerstwo Niepokalanej powstało z inicjatywy pierwszego proboszcza, śp.ks. prałata Zygmunta Kłysza. Pierwszą prowadzącą Rycerstwo była p. Emanuela. Jej następczyniami były: Maria Matyjanowska oraz Irena Anioł. Obecnie prowadzone jest przez p. Jadwigę.                                                                                                                                                  Rycerstwo spotyka się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej Mszy świętej na modlitwie wynagradzającej Matce Bożej. Każdy członek Rycerstwa otrzymuje od Niepokalanej wiele łask.
Zapraszamy do członkostwa oraz uczestnictwa w sobotnich czuwaniach.

Więcej informacji u p. Jadzi: (0) 698 080 694 lub (091)482 74 50,  
e-mail: jadwiga.michalczuk1@wp.pl