18 Września 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Dobrowit, Irena,
Irma, Józef,
Ryszarda, Stefania,
Tytus, Zachariasz
Do końca roku zostało 105 dni.

Menu witryny

Znajdujesz się: Aktualności arrow Grupy parafialne arrow Rycerstwo Niepokalanej

„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.

Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka znajduje; a kołaczącemu otworzą.”

/ Mt 7,7-8/

 
Rycerstwo Niepokalanej Drukuj Poleć znajomemu

Rycerstwo Niepokalanej w naszej parafii

W 1917 roku w Fatimie, trójce dzieci objawiła się Matka Boża. Prosiła Ona w objawieniu o pokutę i modlitwę wynagradzającą przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca. Studiujący w tym czasie w Rzymie Maksymilian Maria Kolbe, wielki czciciel Matki Boskiej, założył Rycerstwo Niepokalanej.
      Przy naszej parafii Rycerstwo Niepokalanej powstało z inicjatywy pierwszego proboszcza, śp.ks. prałata Zygmunta Kłysza. Pierwszą prowadzącą Rycerstwo była p. Emanuela. Jej następczyniami były: Maria Matyjanowska oraz Irena Anioł. Obecnie prowadzone jest przez p. Jadwigę.                                                                                                                                                  Rycerstwo spotyka się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej Mszy świętej na modlitwie wynagradzającej Matce Bożej. Każdy członek Rycerstwa otrzymuje od Niepokalanej wiele łask.
Zapraszamy do członkostwa oraz uczestnictwa w sobotnich czuwaniach.

Więcej informacji u p. Jadzi: (0) 698 080 694 lub (091)482 74 50,  
e-mail: jadwiga.michalczuk1@wp.pl