10 Lipca 2020
Piątek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Amelia,
Aniela, Filip,
January, Radziwoj,
Rufina, Samson,
Sylwan, Sylwana,
Witalis
Do końca roku zostało 175 dni.

Menu witryny

Znajdujesz się: Aktualności arrow Grupy parafialne arrow Rycerstwo Niepokalanej
„ Spojrzeć na trudność jaka przychodzi, na śmierć, jak na bramę, przez którą
  mamy przejść z Panem Jezusem- to nasze powołanie.”
  / ks. J. Twardowski/
 
Rycerstwo Niepokalanej Drukuj Poleć znajomemu

Rycerstwo Niepokalanej w naszej parafii

W 1917 roku w Fatimie, trójce dzieci objawiła się Matka Boża. Prosiła Ona w objawieniu o pokutę i modlitwę wynagradzającą przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca. Studiujący w tym czasie w Rzymie Maksymilian Maria Kolbe, wielki czciciel Matki Boskiej, założył Rycerstwo Niepokalanej.
      Przy naszej parafii Rycerstwo Niepokalanej powstało z inicjatywy pierwszego proboszcza, śp.ks. prałata Zygmunta Kłysza. Pierwszą prowadzącą Rycerstwo była p. Emanuela. Jej następczyniami były: Maria Matyjanowska oraz Irena Anioł. Obecnie prowadzone jest przez p. Jadwigę.                                                                                                                                                  Rycerstwo spotyka się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej Mszy świętej na modlitwie wynagradzającej Matce Bożej. Każdy członek Rycerstwa otrzymuje od Niepokalanej wiele łask.
Zapraszamy do członkostwa oraz uczestnictwa w sobotnich czuwaniach.

Więcej informacji u p. Jadzi: (0) 698 080 694 lub (091)482 74 50,  
e-mail: jadwiga.michalczuk1@wp.pl