23 Maja 2024
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Budziwoj,
Dezyderiusz,
Dezydery, Emilia,
Iwona, Jan,
Leontyna, Michał,
Symeon
Do końca roku zostało 223 dni.

Menu witryny

Znajdujesz się: Aktualności arrow Grupy parafialne arrow Żywy różaniec
„ Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.”
                                        / 1Kor 13,13/
 
INTENCJE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH Drukuj Poleć znajomemu


Rodzina: matka, ojciec oraz dzieci to dar Boga i fundament ludzkości. Bez niej żaden naród nie przetrwa. Tylko w niej dzieci mogą wyrobić sobie cechy osobowości właściwe kobietom i mężczyznom, które dają umiejętność życia w większej społeczności.

Jesteś matką: okazuj bliskość dzieciom i mężowi przez współczucie, miłość, gotowość do rozmowy, wierność i szacunek. Jeśli pracujesz poza domem, miej na uwadze, że trudzisz się podwójnie. Jeśli wychowujesz samotnie, spełniaj swą misję w łączności z Bogiem. Wzbudzaj poczucie odpowiedzialności w dzieciach, dając im obowiązki nawet małe, by czuły się ważną częścią rodziny. Ucz porządku, czystości, szczerości, cierpliwości. Daj dobry przykład w okazywaniu zrozumienia. Niech w twoim domu obecna będzie wspólna modlitwa, zaufanie Bogu i Matce Boga-Człowieka. Troszcz się o rodzinne tradycje.

Jesteś ojcem: bądź dla twojej rodziny wsparciem – świadom, że dzieci patrzą, jak postępujesz. Przejmą twoje dobre i złe cechy. Dziel z żoną trud wychowania, pokazując dzieciom co dobre, a co złe. Mają widzieć wyraźne granice. Bądź wierny. Dbaj o życie duchowe i wartości moralne. Niech twój dom trwa wsparty na wierze, prawdzie, patriotyzmie, szacunku, honorze i solidarnej sprawiedliwości. Czuwaj nad tym, co przenika do domu z zewnątrz.

Jesteś synem lub córką: pamiętaj o wdzięczności. Pomagaj rodzicom, jak potrafisz. Rozmawiaj z nimi o twoich sprawach. Uwzględniaj ich rady. Bądź dobrym synem lub córką, dobrym bratem lub siostrą, byś umiał(a) zadbać kiedyś o własną rodzinę.

To wszystko jest oczywiste, ale trudne. W miesiącu obradowania Światowego Kongresu Rodziny w Mediolanie, Benedykt XVI prosi o wspieranie inicjatyw zmierzających do wzmocnienia rodziny, która jest atakowana na różne sposoby. Mamy wypraszać u Boga, by rodzina mogła być zaczynem miłości, zrozumienia i szacunku.